Lula wbiega do wody Lula w biegu fot. Katarzyna Rozya Lula w jesiennych liściach Lula wskakuje do wody Lula w postawie

Lula

MŁ CH PL, CH PL, ZW KL'11, ZW KL'12

BE MY LIGHT DANCING WITH FIRE Retrover

Rodzice

ojciec: Rhineferry's NAMID INDIAN DANCER
matka: BELOVED EMMY Uit't Josperbosch

Wyniki badań

prcd PRA normal, CEA/CH carrier, HD A, ED 0/0, oczy czyste

Wymiary

wzrost: 48cm, waga: 19kg

Lula jest naszą wyczekaną suczką rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Zamieszkała z nami w lipcu 2010 roku i od tego momentu wnosi mnóstwo radości do naszego domu oraz coraz bardziej pogłębia naszą miłość do rasy. Już w dniu odbioru mała, puchata, ruda kulka całkowicie podbiła nasze serca. A im dłużej mieszkamy razem tym bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że Toller to super pies.

Od początku wiadome było, że pomimo niewinnych, niebieskich oczek to diabeł wcielony. Szalenie inteligentna, aktywna i wymuszająca płaczem. W psim przedszkolu brylowała, wszystko łapała po kilku powtórzeniach, była wpatrzona we mnie jak w obrazek, a po zajęciach błyskawicznie się regenerowała. Wszystko to zostało jej do dzisiaj. Jednak udało nam się opanować trochę jej temperament i wieczorami już nie biega po ścianach tylko grzecznie odpoczywa (jeżeli wcześniej miała okazję się porządnie wybiegać).

Lula uwielbia się uczyć. Łapie wszystko bardzo szybko. Wszelkie nauki męczą nie tylko ją, ale i mnie. Muszę się nieźle nagłówkować żeby zmęczyć psychicznie tego potwora.

Jej pierwszą i najukochańszą aktywnością jest pływanie. Znajdzie każdy zbiornik wodny, żadna kałuża nie umknie jej uwadze. Nie potrzebuje powodu żeby się wykąpać. Oczywiście najfajniej pływa się za piłką, ale równie dobrze można wejść do wody w celu wyłowienia pływającego listka/patyka/czegokolwiek. Pływanie bez celu, dla samego pływania, też jest fajne.

Z wodą i kałużami bardzo mocno związane jest..błoto! Które nasz pies również uwielbia. Im brudniejszy toller tym szczęśliwszy, a najszczęśliwszy jest kiedy po powrocie do domu, z błotnego spaceru, może położyć się w czystej pościeli i z błogą miną zasnąć. Jednak nie ma obaw, że Toller będzie brudny. Wszystko to pięknie się wykrusza. W naszej pościeli.

Prawie na równi z pływaniem jest aportowanie. Czegokolwiek. Najlepiej jeśli jest to piłka, ale jak nie ma piłki to też nie ma tragedii, bo Lula znajdzie sobie coś co można wziąć do pyska. Najczęściej są to patyki, ale zdarzają się też butelki plastikowe.

Gdy Ruda widzi piłkę cały świat przestaje dla niej istnieć. Jest w stanie zrobić wszystko byleby móc za nią pobiec z prędkością światła, równie entuzjastycznie wrócić do właściciela i wcisnąć piłkę w rękę w celu wykonania kolejnego rzutu.

Lula ma predyspozycje do psich sportów, miałyśmy okazję spróbować swoich sił w agility i dummy. Obydwie dyscypliny podbiły nasze serca i staramy się w miarę regularnie uczęszczać na treningi. Sporty te wymagają od nas precyzji i skupienia, dlatego są świetną formą spędzania czasu, która zmusza do wysiłku zarówno fizycznego jak i psychicznego, a każdy maleńki sukces jest dla mnie powodem do dumy.

Lulcia jest psem bardzo aktywnym, jednak nigdy nie była kłopotliwa. Nigdy niczego nie zniszczyła ani nie była nadto absorbująca. Jest świetnym psem rodzinnym, towarzyszącym nam we wszelkich aktywnościach, zupełnie pozbawionym agresji. Jest najlepszym psem jakiego mogliśmy sobie tylko wymarzyć.

Wystawy

Data Miasto Ranga Lokata/Ocena
09.09.2012 Warszawa klubowa dosk I, CWC, Zwycięzca Klubu, BOB
27.05.2012 Płock krajowa dosk I, CWC, ZW, BOB
21.04.2012 Częstochowa krajowa psów myśliwskich bdb
20.11.2011 Kielce międzynarodowa dosk I, CWC, res CACIB
02.10.2011 Legionowo krajowa dosk I, CWC, BOB
01.10.2011 Legionowo klubowa dosk I, CWC, ZW, ZW KL, BOB
17.07.2011 Warszawa międzynarodowa dosk I, Zw Mł, NJwR
26.06.2011 Kraków międzynarodowa bdb III
22.05.2011 Radom krajowa dosk I, Zw Mł
21.05.2011 Bytom krajowa retrieverów dosk II
19.03.2011 Katowice międzynarodowa dosk I, Zw Ml, NJwR
16.01.2011 Gdańsk krajowa w.o. II